Nasıl Çalışıyoruz

Üretimin temelinde bulunan kaliteli yerli ve ithal hammaddelerin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontrolleri yapıldıktan sonra, alanında yetkin ve tecrübeli bilimsel danışmanlarımız eşliğinde her bir hayvan türüne özgü hazırlanan rasyonların üretimini gerçekleştiriyoruz. Üretimi tamamlanmış olan her bir yemin yeniden laboratuvarımızda mamul madde kontrol analizini gerçekleştiriyoruz. Hammadde alımından yemin satışına kadar, her aşamada yapılan laboratuar analizleri ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilen her yem için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan üretim izni bulunmaktadır.

“En iyi laboratuvar hayvandır.” prensibiyle yola çıktığımız bu süreçte, hayvansal üretim performansını en üst düzeye çıkarabilmek için her daim sahada yetiştiricilerimizle yan yana çalışıyoruz. Yapılan işletme ziyaretlerinde, işletmede kullanılan kaba ve konsantre yemlerden numune alıyoruz ve mevcut besleme programlarına (TMR) ilişkin bilgi alıyoruz. Aldığımız bu numunelerin fabrikamızdaki modern laboratuvarımızda uzman personelimiz ile birlikte objektif bir şekilde analizlerini yapıyoruz. Daha sonra çıkan numune analiz sonuçlarını ve fabrikamızda üretmekte olduğumuz 46 çeşit konsantre yemden uygun olanlarını da ekleyip, rapor haline getiriyoruz. Her bir işletmeye özel olarak hazırladığımız analiz ve besleme raporlarını föy dosya halinde yetiştiricilerimizle paylaşıyoruz. Fayda/Maliyet endeksine göre hangi konsantre yemler işletmenin daha fazla menfaatine olacak ise, bu yemlerin üzerinde yetiştiricilerimiz ile birlikte mutabık kalıyoruz.

Üretimi ve kontrolleri yapılmış yemlerin otomatik makinelerle el değmeden paketlenmesi yapıldıktan sonra, zamanında sevkiyatını yapıyoruz. Yetiştiricilerimiz hayvanlarında yemleri 1-2 hafta alıştırarak kullandıktan sonra, saha teknik destek uzmanlarımız eşliğinde çiftlik ziyaretlerini yeniden yapıp, yerinde kontrol ve TMR (Toplam Karma Yem) reçetesi desteği veriyoruz.

Ufkumuzda Yenilik Var”

İletişim

Mutlu Hayvanlarınız İçin Manav Yem Seçin …
Bir telefon kadar yakınız.